Na tegorocznym Tokyo Game Show 2025 Konami przeprowadziło nietypową ankietę wśród uczestników. W ramach inicjatywy METAL GEAR – PRODUCTION HOTLINE at TGS2025 gracze mogli wskazać, którą odsłonę serii Metal Gear chcieliby zobaczyć w odświeżonej wersji po premierze Metal Gear Solid Delta: Snake Eater.
Który Metal Gear zasługuje na remake? Fani już głosują!
Lista wyboru objęła zarówno klasyczne tytuły, jak i nowsze odsłony: od pierwszych gier Metal Gear i Metal Gear 2: Solid Snake, przez kultowe Metal Gear Solid oraz MGS2: Sons of Liberty, aż po MGS4: Guns of the Patriots, Peace Walker, Ground Zeroes i The Phantom Pain. Co ciekawe, w ankiecie zabrakło Metal Gear Rising: Revengeance oraz Metal Gear Survive – ten ostatni tytuł jest najgorzej ocenianą częścią cyklu, a zarazem jedyną, w której nie brał udziału Hideo Kojima.
Na liście dostępnych opcji znalazły się:
- Metal Gear (1987)
- Metal Gear 2: Solid Snake (1990)
- Metal Gear Solid (1998)
- Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (2001)
- Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (2008)
- Metal Gear Solid: Peace Walker (2010)
- Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (2014)
- Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (2015)
Gracze mieli również możliwość dodania własnej propozycji w sekcji „Other”.
Pomysł uwzględnienia w zestawieniu The Phantom Pain wzbudził konsternację. Wydana w 2015 roku gra uchodziła za niedokończoną – brakowało jej drugiej połowy fabuły. Fani spekulują, że ewentualny remake mógłby stać się okazją do „dokończenia” wizji, której gracze nigdy nie zobaczyli w pełni.
Kliknij tutaj: Analiza wydajności Dying Light: The Beast
Premiera Snake Eater Delta pokazała, że zainteresowanie serią wciąż jest ogromne – mimo problemów z wydajnością remake został przyjęty ciepło ponad 20 lat od debiutu oryginału. Teraz piłka jest po stronie fanów: to oni mają wskazać, które rozdziały historii Snake’a i Big Bossa powinny powrócić w nowoczesnym wydaniu.
Źródło: Insider Gaming



